Telegram İçin Güncelleme Geldi! İşte Yeni Özellikler

Telegram güncellemesi ile birlikte uygulamaya gelişmiş sohbet seçenekleri eklendi ve fotoğraf editörü geliştirildi.

Mobil cihazlar için en popüler mesajlaşma uygulamalardan biri olan Telegram, birkaç yeni özellik ve birçok iyileştirme ekleyen önemli bir güncelleme daha aldı. Güncelleme, uygulamanın hem Android hem de iOS sürümleri için kullanılabilir durumda. Bu bakımdan kullanıcılar işletim sistemi kısıtlaması olmaksızın yeni güncellemeyi kolay bir şekilde alabilecek.

Telegram 3.15 Sunuldu

Telegram 3.15 için en çok dikkat çeken önemli ileti dizisini gelen kutusunun üst kısmına yerleşmesi oldu. Sabitlenmiş sohbet seçenekleri ile birlikte uygulama açıldığında her zaman üstte istenen içerikleri görebilmek mümkün. Böylece sık sık kullandığınız sohbet pencerelerini favorilere alarak siz de en üstte kalmasını sağlayabilirsiniz.

IFTTT Entegrasyonu Geldi

Güncelleştirmede yer alan bir diğer önemli özellik, Twitter veya Instagram gibi en popüler sosyal ağların yanı sıra Gmail gibi verimlilik araçlarıyla çalışacak olan IFTTT (If That This That That) entegrasyonudur. Üstelik bu servislere ek olarak, IFTTT, Spotify veya Pinterest gibi bazı eğlence uygulamaları, Dropbox veya Google Drive gibi bulut hizmetleri ve Nest, LIFX veya Philips Hue da dahil olmak üzere IoT (Internet of Things) cihazlarıyla da uyumludur.

Telegram tarafından yapılan açıklamalarda özellikle IFTTT ile tamamen entegreli bir şekilde çalışabilen ilk uygulamanın Telegram olduğu belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..