Telefon Bağımlılığına Siyah Beyaz Çözüm

Telefon bağımlılığı günden güne artarken kullanıcıların bu bağımlılığı azaltabileceği bir yöntem paylaşıldı.

Sosyal medya kullanımının artması, mobil verinin kolay bir şekilde erişilebilir olması ve telefon özelliklerinin de artarak kullanıcılara pek çok konuda hizmet verebilmesi telefona bağımlılığı günden güne artıyor.

Özellikle sosyal medyada arkadaşlarıyla sürekli iletişim halinde olan kişilerin gün boyunca telefon elinden düşmezken bu konuda ciddi sağlık sorunları da yaşanabiliyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda kullanıcıların telefon bağımlılığını azaltılabilmesi amacıyla bir kaç küçük işlem yapması önerilirken yapılan öneriler oldukça ilginç.

Siyah Beyaz Çözüm

Bugüne kadar yapılan araştırmalarda özellikle Türkiye'de telefon bağımlılığının oldukça yüksek oranlarda olduğu görülürken yapılan açıklamalarda ki ilginç detayları sizler de uygulayarak telefon bağımlılığınızı daha da düşük bir hale getirebilirsiniz.

Telefonların renkli bir ekrana sahip olmasının telefon bağımlılığını arttırdığı konusunda bir sonuca ulaşıldığı için telefonların siyah ve beyaz bir şekilde kullanılması bu konuda kullanıcıları ciddi anlamda etkiliyor. Bu bakımdan kişilerin telefonun ekranını siyah beyaz yapması ve telefonda eğer bildirim ledi bulunuyorsa bu bildirim ledinin kapatılması kullanımda büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu konuda Android ve iOS işletim sistemleri için özel olarak ayarlamaların yapılması gerekirken uygulama marketlerde yer alan özel uygulamalar da kullanılabilir.

The Atlantic'ten James Hamblin tarafından gündeme getirilen bu durum oldukça ilgi görürken, pek çok kişi konuyla ilgili işlem yaptığını ve sonuçları paylaşacağını söyledi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi