Tarayıcıda Skype Nasıl Kullanılır?

Skype için geliştirilen tarayıcı desteği sayesinde kişiler Skype programını kurmadan da uygulamayı kullanabilmektedir.

Dünya genelinde en çok tercih edilen masaüstü ve mobil mesajlaşma uygulamalarından birisi Skype olurken, Skype için tarayıcı desteği de sağlandı. Özel bir adres üzerinden Skype için gerekli altyapı sunulmaya başlanırken, kişiler Skype kullanımı için bilgisayarlarında uygulamanın kurulu olmasına gerek kalmadan direk internet sitesi üzerinden işlem yapabilmektedir.

Bu bakımdan sizler de özellikle acil durumlarda direk Skype oturumu açmak için belirtilen özelilikten yararlanabilirsiniz. Skype web kullanımı için kişilerin ilk olarak buraya tıklaması gerekmektedir. Sayfa açıldığında şöyle bir ekran görülecektir.

Burada mevcut üyelik bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Eğer üyeliğiniz yoksa yeni hesap oluştur bölümü kullanılmalıdır. Oturum açtığınızda ise şöyle bir ekran açılır.

Bu sayfada görüldüğü gibi kişilerin aynı uygulamada olduğu gibi Skype kullanabilmesi, mesajlaşabilmesi, dosya gönderebilmesi mümkün olacaktır. Bu bakımdan Skype kullanımında web sürümü daha çok tercih edilmeye başlanmış durumdadır.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları