Surface, Apple'ı Korkuttu

Britanya sınırları içerisinde yer alan tüketicileri bilinçlendirmeyi amaç edinen Which ismine sahip olan bağımsız kuruluş yapmış olduğu testlerle ürün alacakları aynı zam anda kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Which’in Britanya pazarı içerisinde yapmış olduğu tablet araştırmasında Microsoft’un Surface tableti Apple’ın iPad’inin deneyimleri sayesinde tahtı sallandı.

Birçoğumuzun düşündüğü gibi Apple firması tablet konusunda dünya genelinde belki de en iyi marka olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Whic aynı sonuçlarla düşünmüyor. Gerçekleştirmiş olduğu araştırma içersiinde bizleri en çok şaşırtan detayın ise iPad Mini 3’in Geekbench ismine sahip olan bir uygulama içerisinde yaklaşık olarak 600 TL değerine sahip olan Android tabletten çok daha düşük olduğu görüldü.

Yaklaşık olarak on adet tabletin incelenmiş olduğu bu test içerisinde, Tabletlerin hızlarını ölçmek için Geekbench 3 kullanılmış. Ortaya çıkan sonuçlara yakından baktığımızda ise bizleri şaşırtacak seviyede olduğunu görebiliyoruz. Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu Surface Pro 3 tableti Pad Air 2'den çok daha yüksek bir skor ile testten ayrıldı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları