Super Mario Run'un Hasılatı 5 Milyon Doları Aştı

Super Mario Run piyasaya çıktığı ilk günün ardından geliştiricisine 5 milyon dolar gibi yüksek bir gelir sağladı.

Mobil oyunların gücü her geçen gün daha da artarken özellikle 2 gün önce piyasaya sunulan Super Mario Run adlı oyun ile bu durum çok daha net bir şekilde gözler önüne serildi. Oyun çok kısa bir süre önce piyasaya sunulmasına rağmen ilk gün 2.85 milyon cihazda indirildi ve oynanmaya başlandı. Bu durum en çok firmayı sevindirdi. Öyle ki oyunun kısa süre içerisinde yüksek bir ilgi görmesi oyun üzerinden 5 milyon dolar gibi bir gelirin elde edilmesini sağladı. Üstelik bu sadece bir günlük gelir raporu.

Pokemon GO Geçildi

Pokemon Go adı verilen oyun geçtiğimiz aylarda en popüler oyun olarak piyasada yer alırken Pokemon Go’da dahi ilk günün sonunda indirme sayısı 900 bin olmuştu.

Super Mario Run’ın bu kadar çok ilgi görmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi oyunun hemen hemen herkes tarafından oynanmış olması ve mobile çok daha iyi bir şekilde hazırlanarak sunulması. Pokemon Go örneğinde olduğu gibi kişilerin sürekli gezmesine gerek kalmadan istediği zaman oyunu oynayabilmesi mümkün olduğundan dolayı Super Mario Run’ın daha fazla kişiyi çekmesi mümkün oluyor. Üstelik oyun her ne kadar iOS işletim sistemleri ile sınırlı tutulmuş olsa da 150 farklı ülkede destekleniyor ve Türkiye'deki iOS kullanıcıları da oyunu indirerek oynama imkanına sahip.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi