Super Mario Run Rekor Kırdı!

Dün itibariyle iOS işletim sistemlerine özel olarak sunulan Super Mario Run oyunu Pokemon Go’ya fark atmayı başardı.

Yılların efsane oyunu Super Mario'nun farklı bir şekilde düzenlenerek yeniden kullanıma sunulması kullanıcıların oldukça ilgisini çekti. Super Mario Run sadece iOS işletim sistemlerine özel olarak sunulmasına rağmen Pokemon Go istatistiklerini aynı süre içerisinde geçmeyi başardı. Bu bakımdan Pokemon Go’nun ardından önümüzdeki aylar içerisinde etkili olacak ve sürekli gündemde yer alacak oyunun da Super Mario Run olacağı görüldü.

Super Mario Run Markette!

Uygulama markette yer almasının ardından yaklaşık bir günlük bir süre içerisinde üç buçuk milyon cihaza Super Mario Run uygulaması indirildi. Üstelik bu rakamlar sadece Amerika'yı kapsıyor ve önümüzdeki dönemlerde daha farklı bölgelerde sunulacak oyun daha fazla kişiye ulaşma imkanı edecek.

Oyun için şimdiden bu kadar fazla ilginin olması özellikle Android desteğinin verilmesi halinde kısa süre içerisinde milyonlarca kişinin oyunu oynamasını sağlayabilir. Koşu türünde oldukça özel bir oyun olarak ön plana çıkan Super Mario Run 6 farklı karakter ile oyun keyfi sunuyor. Üstelik oyun içi görevler, altın toplama ve alışveriş gibi farklı özellikleriyle de Super Mario Run oran oldukça ilgi çekiyor.

Super Mario Run oynamak için iOS işletim sistemine sahip olunması zorunlu. Android için ise Super Mario Run desteğinin verilip verilmeyeceği bilinmiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi