Super Mario Run Oynayacaklar Mobil Veriye Dikkat!

Super Mario Run için iOS dönemi resmi bir şekilde başlarken mobil veri konusunda oldukça ilginç istatistikler ortaya çıktı.

Super Mario Run adı verilen oyun geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulurken oyun için yapılan mobil veri test sonuçları oldukça şaşırtıcı. Yapılan testlerde oyunun yüksek mobil veri tüketimi yaptığı görülürken özellikle Wi-Fi yerine mobil veri üzerinden oyunu oynamak isteyen kişilerin bu konuda biraz dikkatli olması gerekiyor.

Sunucular Aşırı Yoğun!

Super Mario Run için çok fazla ilginin olması kısa süre içerisinde sunucuların çökmesine neden olurken kısa süreli bağlantı kesintileri yaşanabiliyor. Bu sorunların yanı sıra kişilerin farkında olmadığı bir problemle de karşılaşması mümkün. Testlerde oyunu bir saat içerisinde yaklaşık 60 MB gibi bir veri tükettiği görülüyor. Özellikle gün içerisinde oyunu saatlerce oynayan kişiler için bu tüketim daha da yükselebilir. Bu bakımdan yaklaşık bir haftalık bir süre içerisinde Super Mario Run nedeniyle mobil tüketimlerde GB’lara varan bir mobil kullanım söz konusu olacak. Bu bakımdan mobil veri üzerinden Super Mario Run oynanması noktasında bir kere daha düşünmeniz gerekebilir.

Oyunun bu kadar yoğun tüketim yapması kullanıcılar için oldukça olumsuz bir özellik. Üstelik hilelerin önlenebilmesi adına oyun çevrimdışı desteği vermiyor. Zira basit bölümlerden oluşan oyun için çevrimdışı desteği istenildiği takdirde kolay bir şekilde sağlanabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi