Super Mario Run İncelemesi!

Super Mario Run benzer pek çok farklı oyun olmasına rağmen ilk günden itibaren kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. İşte Super Mario Run incelemesi.

Pokemon GO'nun lansmanı ile her şey Niantic için değişmeye başladı. Pokemon GO’nun ardından Super Mario Run ile sahalara dönen firma artık çok daha güçlü ve kendinden emin. Super Mario Run ilk olarak Temple Run adı ile piyasaya sunulan oyunu akıllara getiriyor. Bu oyun sonrasında piyasaya çıkan diğer milyonlarca oyun ilgi görse de Super Mario Run kadar yüksek bir ilgiye ulaşmadı. Aslında Super Mario Run diğer oyunlarda olduğu gibi sonsuz bir koşucu değil ve bölümlerden oluşuyor. 1985'te başlayan Super Mario macerasında 31 yıl sonra bazı şeyler değişmiş olmakla birlikte, aslında özünde çok şey değişmedi.

Super Mario Run Nasıl Oynanır?

Yeni başlayanlar için ilk olarak söylenecek şey Super Mario Run’ın tek elle kullanım için optimize edilmiş olması. Bu, oyunda büyük karmaşık kontrollere gerek kalmadan tek bir hamle ile Super Mario’yu yönetmek mümkün.

Super Mario Run'da, karakteriniz otomatik olarak ileriye doğru ilerliyor ve sizin yapmanız gereken tek şey atlamanız. Kısa bir sıçrama yapmak için bir kez hafifçe vurabilir veya daha uzun bir atlayış için ekrana daha uzun dokunabilirsiniz.

Super Mario Run’da Amaç Ne?

Super Mario Run’da temel amaç düşmanlardan kaçmak, onları öldürmek, engellerin üzerinden atlamak ve mümkün olan en fazla altını toplamak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları