Super Mario Run APK'larında Virüs Tehditi!

Sadece iOS işletim sistemlerine yönelik kullanıma sunulan Super Mario Run oyununun Android versiyonu için olduğu iddia edilen APK dosyaları virüslü çıktı.

Nintendo tarafından geliştirilen ve Apple ile yapılan iş ortaklığı sonucunda şu an için sadece iOS işletim sistemlerinde kullanıma sunulan Super Mario Run oyunu Android kullanıcılarının da ilgisini çekti. Oyunun Android işletim sistemine sahip cihazlarda oynamak isteyen kişiler bu konuda geliştirilen APK versiyonlarını kullanmayı tercih ederken yapılan incelemelerde bu dosyaların virüs içerdiği ve bu nedenle kullanıcıların güvenliğini sağlayabilmek adına bu dosyaları kullanmaması gerektiği belirtildi.

APK’lara Dikkat!

Dünya genelinde pek çok farklı kaynak üzerinden sunulmaya başlanan APK dosyalarında kötü yazılımların kullanıldığı ve kullanıcıların oyunu oynamak yerine pek çok farklı virüsü sistemine bulaştırabileceği belirtildi. Resmi olarak yayınlanana kadar kullanıcıların Super Mario Run oyununun APK dosyalarını kullanmaması gerekiyor.

Android’e Ne Zaman Gelecek?

Oyunun Android işletim sistemi ile ilgili süreci hakkında şu ana kadar herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Bu açıdan kullanıcıların oyunu oynamak adına gelecek yeni açıklamaları beklemesi gerekiyor. Resmi açıklamaların yapılmasının ardından Android için de resmi süreç paylaşılacağından dolayı kişiler bu açıklamaya göre Android işletim sistemlerinde den yeni oyunu oynama imkanı elde edebilir.

IOS işletim sisteminde sunulduktan sonra çok kısa süre içerisinde 3 milyon indirme barajını aşmayı başaran oyun, şu anda mobil oyun dünyasının en çok ilgi gören oyunlarından bir tanesi. Üstelik bu konuda rekor kırmayı başaran Pokemon Go dahi geçilmiş durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi