Star Wars Hayranlarına Kötü Haber!

Disney, Star Wars filmlerini daha yavaş çıkarma kararı aldığını resmen açıkladı...

Son filminde eleştiri yağmuruna tutlan Star Wars markası, her geçen gün kalite konusunda yerlere yatmaya devam ediyor. Seviyoruz sevmesine fakat Disney'in para uğruna harcadığı seri itibar konusunda bazı kayıplara yol açıyor.

Her yıl yeni bir Star Wars filmi görmeye başladık ve ilk başta bu bizi heyecanlandırsa da ard arda gelen filmlerin hızına yetişemedik. Bunun nedeni ise "para" oldu. Para her zaman her kapıyı açar deyimi maalesef Star Wars markası için geçerli değil.

Serinin son filmi olan Solo: A Star Wars Story, bunun etkisini en net hissettiren yapım oldu. Gişede adeta çakılan film, büyük hayal kırıklığı yarattı. Disney de bu son olaydan sonra dersini almış olacak ki 'Star Wars filmlerini daha yavaş çıkarma' kararı aldıklarını açıkladı.

Disney CEO'su Bob Iger de konuyla ilgili olarak, filmlerin yayınlanma tarihlerine ve aralıklarına karar verenin kendisi olduğunu ve bu konuda hata yaptığını da kabul ettiğini söyledi. Bundan sonra daha dikkatli adımlar atacağını belirten CEO, seriyi hayranlarından bıktırmak istemediğini de dipnot olarak ekledi.

Bu karar aslına bakarsanız her iki taraf içinde oldukça güzel bir adım. Her iki tarafta sorunun nerede kaynaklandığından haberdar diyebiliriz. Hem serinin artık daha seyrek çıkış gerçekleştireceğini de düşünürsek; yeni hikayeler için daha fazla merak unsuru ortaya çıkar.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları