Spotify Yeni Özelliğine Kavuştu!

Dünyanın en büyük online müzik platformu olan Spotify, çok konuşulacak özelliği ile platformuna entegre edilmeye hazırlanıyor...

Şirketler zaman zaman dikkat çekmek için satış stratejisi için çeşitli yollara başvuruyorlar. Bunlardan birtanesi de Spotify'dir. Dünyanın en büyük online müzik platformu Spotify, çok konuşulacak özelliği ile geliyor.

Geçtiğimiz hafta genetik analiz şirketi Ancestry ile ortaklık yapan şirket bu firmanın desteği ile kullanıcıların DNA'sına göre, çalma listeleri oluşturacak. Bir başka deyimle gen haritası çıkarılan kullanıcıya kökeni baz alınarak o bölgelerin şarkıları önerilecek.

ABD basınında yer alan haberlere göre, bu hizmetten yararlanmak için şimdiden 10 bine yakın kullanıcı başvuruda bulundu. Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmeleri için 99 dolardan satılan "AncestryDNA kit"i satın almaları gereklidir. Kullanıcıların bilgileri bu firma tarafından çıkarılıyor ve Spotify ile paylaşılıyor.

Yapılan açıklamaya göre, başvuruda bulunan kullanıcılar sonuçlarına 6 hafta içinde ulaşıyor. Açıkçası veri güvenliği konusunda takıntısı bulunan kullanıcıların başvuracağı bir yol mudur orası tartışılır. Ancak reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. Bu anlaşma ile birlikte Spotify, sırf meraklı olan tüketicilerin ilgisini bile çekecek gibi duruyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları