Spotify, Loudr'ı Bünyesine Aldı!

Spotify, Loudr'ı satın alarak, içerik oluşturucularının müzik yayınlarının ve dijital müzik hizmetleri veren şirketlerin telif haklarında kolaylık sağlayacak...

Spotify, her geçen gün kullanıcı sayısını giderek arttırmaya devam ediyor. Son olarak Loudr'ı satın alarak içerik oluşturucularının, müzik yayıncularının ve dijital müzik hizmetleri veren şirketlerin telif haklarının kolay izlemesini ve ödemesini kolaylaştıracak olan Spotify bu satın alım ile kendisine geniş bir alan açmayı planlıyor.

Loudr, müzik yapımcılarının yasal haklarını koruyan ve algoritma kullanıyor ve bu algoritma sayesinde, hak ettikleri kadar telif hakklı almalarını sağlayacak.

Yapılan bu anlaşmayla beraber lisans ve telif ödemeleriyle sorun yaşayan Spotify, bu sorunu rahat bir şekilde geride bırakmış olacak. Geçtiğimiz yıllarda bu sorun yüzünden birçok şirket ile davalık olan Spotify, ABD'nin Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği ile anlaşma yaparak 21 milyon dolar ödeme yapmıştı.

Spotify yetkilileri yaptıkları basın açıklamasıyla Loudr çalışanlarının New York ofislerine katılacağını belirtti. Loudr, geliştirdikleri algoritma sayesinde müzik yapımcılarını internet üzerinden kolay bir şekilde lisans almalarını sağlayarak telif sorununa stratejik bir çözüm sunmuş olacak.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları