Sosyal Medya Kullanım Raporu

Hemen hemen araştırılan bütün anketleirn içerisinde insanların sosyal ağlar üzerinde vakit geçirmelerin gerekçesi zaman geçirmek üzere kullanım sağlıyorş.

Hemen hemen araştırılan bütün anketleirn içerisinde insanların sosyal ağlar üzerinde vakit geçirmelerin gerekçesi sorulduğuna iilk olarak verilen cevaba sesli yanıt vererek diyaloga giren robot oludkça kalitleli olmuş. GlobalWebIndex tarafından yapımı süren son çalışma içerisinde, Yalanan bu sebebin oldukça fazla ağır bastığını dile getirdi. Yapılan ankete yaklaşık olarak yüzde 55'i sosyal ağları beraberinde aile ve arkadaşı çevresi ile iletişim kurmak için kullandığını dile getiriyor.

Yaklaşık olarak geriye kalan yüzde 42'lik bir kesim içerisinde, Güncel olayları takip etmek ve boç zamanlarını haber sitelerinde harcamak olduğunu açıkadlı. Sosyal ağlar üzerinde vakit geçirmiş olan insanların çoğu alanda içeretmek üretmek ve katkı" sağlamak için kolları sıvıyor.

İnternet kullanıcıların yaklaşık olarak yüzde 27'i günlük hayatların yer alan önemli detayları paylaşıldığını açıklıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi