Sony'den 4K ve HDR Destekli Blu-Ray Ürünü!

Son dönemlerde çıkardığı ürünler ile yüksek kalitede sunan Sony, yeni Blu-Ray oynatıcısında da bu çizgisinden uzaklaşmadı.

Farklı cihazları ile piyasada yer alan Sony, yeni bir ürünün daha tanıtımını gerçekleştirdi. Geliştirilen tanıtım ile birlikte Blu-Ray oynatıcısının yeni bir versiyonu duyurulurken, bu versiyonda yer alan özellikler ile adeta Sony, sektörde devrim yarattı. 4K ile donatılan cihazda aynı zamanda uyumlu televizyonların da piyasada yer alması sayesinde bu görüntü kalitesine tam olarak şahit olmak mümkün olabiliyor.

HDR ve 4K Bir Arada!

Blu-Ray ile birlikte pek çok üstün özelliği tek bir cihazda bir araya getirmeyi başaran Sony, HDR’i de sisteme dahil etmiş durumda. Bu konuda bir ilk olma özelliği taşıyan Blu-Ray oynatıcısı aynı zamanda UBP-X1000ES model numarası ile geldi. Ultra Blu-Ray olarak tanımlanan yeni cihazın bu sektörde fark yaratması beklenirken, cihaz için tüm detaylar paylaşılmış değil. Fakat cihazda yükse özellikleri ile oldukça özel bir modelin piyasaya sunulacağı şimdiden kesinleşmiş durumda.

Yeni Blu-Ray Oynatıcısı Ne Kadar?

Blu-Ray ürünü için özel olarak açılma yapılmış olsa da açıklamalarda çok kısıtlı bilgiler paylaşıldı. Bu bakımdan cihazın fiyat etiketi de şu an için bilinmiyor. Fakat gelişmiş özellikleri ile yeni teknolojileri kullanıma sunun cihaz için yüksek bedellerin ödenmesine de kesin gözüyle bakılıyor. 2017’de piyasada olacak cihaz için önümüzdeki aylarda tanıtımların yapılacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları