Sony Xperia XA'nın Halefi Geliyor!

Sony Xperia XA modelinin halefi olacak yeni bir model için hazırlıklar sürüyor. İşte yeni sızdırılan render görüntüleri.

Sony, Xperia XA, tasarımını en son Xperia XZ amiral gemisi ile buluşturan bir halef için çalışmalar yapıyor. Bu iddia edilen yeni model için yeni bir isim belirlenmediği öğrenilirken bazı renderler sızdırılmış durumda.

Yeni Model Nasıl Olacak?

Gelecek model için 5 inç ekranın kullanılacağı öğrenilirken cihazın ölçüleri 145 x 66.8 x 7.99 mm olarak belirlenmiş. Bu bakımdan mevcut kullanımdaki Sony Xperia XA modelinin ölçüleri ile oldukça yakın ve yine büyük bir telefonu geleceğini söylemek mümkün. Aradaki milimetrik farklar da kullanıcıların anlayacağı kadar farklı değil.

Telefon için paylaşılan render için yapılan incelemelerde USB Type-C portunun kullanıma eklendiği görülüyor. Aynı zamanda kulaklık girişinin desteklendiği 3.5 mm'lik bir soket de görmek güzel. Ama parmak izi sensörü yeni modelde olmayacak gibi duruyor. Öyle ki tasarımlarda parmak izi tarayıcısının olduğuna dair hiçbir bilgi yok ve bu nedenle şu an için parmak izi tarayıcısından söz etmek mümkün değil.

Sony tarafından üzerinde özel olarak çalışmaların yapıldığı model için sızdırılan görüntüler şöyle;

Görüldüğü gibi telefon bugüne kadarki Sony çizgisinde ilerliyor ve piyasaya sunulacak telefonun özellikle donanımları telefonun kaderini belirleyecek. Bu bakımdan önümüzdeki günlerdeki yeni sızdırmalar ile birlikte daha net şeyler konuşmak mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi