Sony Playstation 4 İle Yüzde 78'e Ulaştı!

PlayStation 4 ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Sony, oyun konsolu ile gelirlerini yüzde 78 oranında arttırmayı başardı.

Sony tarafından yapılan son açıklamalar ile birlikte 2016’daki mali durum paylaşıldı. Son açıklamalarda Sony’nin ciddi bir gelir yükselişi yaşadığı görülürken bu durum özellikle PlayStation 4 ile yakalanan başarı sayesinde gerçekleşti. PlayStation 4 ile piyasada oldukça yüksek rakamlara ulaşmayı başaran ve popüler duruma gelen Sony bu sayede yüzde 78 oranında bir gelir artışı yaşamış durumda.

Marka tarafından yapılan resmi açıklamalar sayesinde finansal bilgilere ulaşmak mümkün olurken 2016’nın Nisan ile Haziran aylarını kapsayan çeyrek verilerinde markanın geliri 3.2 milyar dolara ulaşmış durumda. 2015 yılına göre ciddi bir artış yaşayan Sony , özellikle oyun alanından ciddi bir kar elde etti. Karın 586 milyon dolar olduğu görülürken 2015 yılındaki rakamlar bunun oldukça altında.

Dijital Etken!

PlayStation 4 satışlarının dijital ortamlarda yapılması satış rakamlarını arttıran önemli etken olarak görülüyor. Bu bakımdan PlayStation 4 ile birlikte dijital olarak da satın alınabilir duruma gelen Sony bu sayede daha fazla kişiye ulaşmayı başarmış durumda. 2017 yılının başı itibariyle 60 milyon adet PlayStation 4 satışının yapılması beklenirken bu rakamın yakalanması markanın gelirlerini daha da arttıracak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları