Sony İnadı Bıraktı!

PS4 üzerinden başlatılacak olan açık beta ile Fortine'ı Android, iOS, Switch, Xbox One, PC ve Mac kullanıcıları ile beraber tek server üzerinden oynayabilirsiniz...

Bugün asla olmaz dediğimiz bir olay gerçekleşti. Nihayet Sony, çapraz platform desteği konusundaki sert tutmunu yumuşatmaya başlamış gibi duruyor. PS4 üzerinden başlatılacak olan açık beta ile Fortine'ı Android, iOS, Switch, Xbox One, PC ve Mac kullanıcıları ile beraber tek bir server üzerinden oynayabilirsiniz.

Sony beta sayesinde çapraz platformun avantaj ve dezavantajlarını öncelikle test edecek gibi görünüyor. Bu sayede kendi platformunda bulunan kullanıcıların ne kadar rahat bir şekilde oyun deneyimine kavuştuğunu gözlemleyecek.

Bildiğiniz üzere daha öncede Sony, bu tarz çapraz platfom destekleri ile kullanıcıların oyun zevklerinin baltalanabileceğini ve güvenlik açısından pek doğru bir yöntem olmadığını dile getirmişti. Bu karar gerçekten de büyük bir politika değişikliği olarak yorumlanabilir.

Sonunda inadından vazgeçen Sony, anlaşılan oyuncuların isteklerine kulak vermiş gibi duruyor. Çünkü gerçekten de oyuncular farklı platformlarda olsalar bile arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamak istiyor ve bunu her defasında Sony kanadına iletiyorlardı.

Uzun yıllar sonra bu konuda destek çıkılması gerçekten de güzel bir gelişme. En azından PlayStation 4 kullanıcılarına sunulacak.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları