Snapdrop İle Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden dosya paylaşımı yapılmasına imkan sağlayan Snapdrop son dönemlerin en çok kullanılan online uygulamalarından birisi.

Snapdrop ile kişiler farklı cihazlar üzerinden mesafe farkı önemli olmaksızın transfer yapılabilmektedir. İstenilen formattaki dosyaların transfer edildiği sistem, özel link üzerinden işlem yaptığı için güvenli bir şekilde transfer işlemlerinin yapılmasını sağlarken, kişiler cep telefonları ya da tabletler üzerinden kolay bir şekilde Snapdrop ile veri alışverişi yapabilmektedir. İnternet bağlantısı olan ve internet tarayıcısının kullanılabildiği her cihaz için kullanılabilir durumda olan Snapdrop, üstelik odlukça hızlı sunucuları sayesinde sorunsuz bir şekilde hizmet vermektedir.

Snapdrop İle Dosya Transferi

Snapdrop dosya transferi yapmak isteyenlerin ilk olarak Snapdrop sitesine giriş yapması gerekmektedir.

Siteye giriş yapıldığında ise ekranda bir link yer alacaktır. Bu linkin paylaşım yapılacak diğer cihaz ile paylaşılması ve linkin diğer cihazda da açılması ile birlikte iki cihaz arasında bağlantı kurularak transfer işlemlerine başlanabilir.

İki cihaz arasında bağlantı kurulduğunda paylaşılan dosyaların da sisteme yüklenmesinin ardından transfer işlemi başlayacak ve dosyanın büyüklüğüne göre bir süre sonra transfer tamamlanacaktır.

Snapdrop ile dosya paylaşımı konusunda kişilerin herhangi bir ücret ödemesi ya da üyelik almasına gerek olmadığı için çok daha pratik bir şekilde dosya paylaşımı yapılabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları