SnapDragon 835 İlk Hangi Cihazda Kullanılacak?

Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon 835’in ilk olarak Oppo marka cihazlarda kullanılacağı belirtildi.

Telefonlarda kullanılan yongaseti için en önemli iş ortaklarından bir tanesi Qualcomm olurken Qualcomm tarafından geliştirilen yeni ürün için beklentiler oldukça fazla. Öyle ki yapılan tanıtımlar ile birlikte telefonlarda yüzde 40'a varan bir performans artışının elde edilebileceği belirtilirken Bu açıklamalar sonucunda SnapDragon 835 hem üreticilerde hem de kullanıcılarda fazla bir beklenti oluştu.

Samsung Geç Kalabilir

Tanıtım sonrasında özellikle bu yonga setinin ilk olarak hangi telefonda kullanılacağını merak edilirken bugüne kadar daha çok Samsung ile adı özleştirilen SnapDragon 835 için farklı bir iddia geldi. Öyle ki yapılan son bilgilere açıklamalarda Çin'de üretimleri gerçekleştiren Oppo adlı firmanın Snapdragon 835 işlemci kullanan yeni bir telefon üzerinde çalışmalarını büyük oranda tamamladığı belirtildi.,

Firma tarafından tüm çalışmaların sona erdirilerek satış sürecine geçilmesini halinde ise ilk telefon Oppo’un yeni modeli olacak. Telefon ile ilgili yapılan paylaşımlarda telefon için detaylı bilgiler verilirken telefonu 5.5 inç Amoled ekran ile geleceği belirtildi.Telefonun 2017 yılının Mart ayı itibariyle tanıtılarak piyasaya sunulması bekleniyor. Hızlı şarj özellikleri ile birlikte yeni telefon modeli oldukça üstün özelliklere sahip olacak ve aynı zamanda Snapdragon 835 ile birlikte yüzde yirmi daha hızlı bir şekilde şarj edilmesini sağlanacak. Üstelik yüzde 35 oranında daha iyi bir verimin alınabilmesi de mümkün olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları