Snapdragon 835 AnTuTu’da Görüldü! İşte Aldığı Puan!

Qualcomm'un mobil telefonlar için geliştirdiği ve oldukça ilgi gören Snapdragon 835 yonga seti AnTuTu testlerinde görüldü. İşte detaylar.

Qualcomm tarafından bugüne kadar geliştirilen en önemli yongaseti serilerinden birisi olan Snapdragon için önemli bir geliştirme daha yapıldı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve Samsung tarafından da destek verileceği duyurulan Snapdragon 835 ilk defa AnTuTu testlerinde görüldü.

Performansı Üst Düzeyde!

2017 yılı itibariyle yeni donanımın kullanılması beklenirken ilk test sonuçlarının paylaşılmaya başlaması da büyük bir ilgi uyandırdı. AnTuTu testinden kaç puan aldığı merak edilen donanım için elimizde veriler mevcut olurken Snapdragon 835 meşhur AnTuTu testlerinden 181 bin 434 puan aldı. Şu anda piyasada kullanılan pek çok yonga setinin 150 bin civarında puan aldığı düşünüldüğünde Snapdragon 835 ile birlikte ciddi bir gelişme sağlanmış durumda.

Tanıtımlarında da belirtildiği gibi önceki versiyonlara göre yüzde 27 daha hızlı ve yüzde 40 daha az enerji tüketen Snapdragon 835 Apple'ın A10 yonga setine dahi fark atmayı başarmış durumda. Öyle ki iPhone 7 modellerinde kullanılan Apple A10 yonga seti aynı testlerden 172 bin puan almayı başarmıştı.

5.9 inç ve 1440 x 2560 piksel çözünürlükte ekran (Quad HD)

4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı

Android 7.0 Nougat işletim sistemi

Yukarıda yer alan sistem Snapdragon 835 için yapılan testlerde kullanılan prototipteki teknik detaylar. Test sonuçlarının değerlendirilmesi ve diğer yonga setleriyle karşılaştırılması adına bu teknik detayların da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları