Snapdragon 2100 Akıllı Saatlere Geliyor!

Akıllı saatler için geliştirilen Snapdragon 2100 modeli, yeni cihazlarda kullanılmaya başlandı.

Snapdragon 2100 adı verilen yeni saat modelleri, yeni model akıllı saatlerde kullanılmaya başlanırken, ilk olarak Fossil serisinde Snapdragon 2100 görülecek. Qualcomm tarafından geliştirilen ve özelikle akıllı saatlerdeki mevcut performans hatalarını çözerek iyileştirmeler yapacak Snapdragon 2100 modeli, kısa süre içerisinde oldukça popüler hale geldi. Şu anda Snapdragon 2100, akıllı saatler için piyasadaki en iyi işlemci olurken, ilk defa bu donanımı kullanacak cihazların tanıtımları da yapılmaya başlandı.

İlk Adım Fossil’den

Snapdragon 2100 kullanma noktasında ilk açıklama Fossil’den geldi. Fossil tarafından IFA 2016’da yapılan tanıtımlarda Fossil Q Marshall ve Fossil Q Wander modelleri duyurulmuştu. Bu modellerin tanıtımlarında dikkat çeken noktalardan biri ise Snapdragon 2100 olmuştu.

Snapdragon 2100 ile birlikte performansın daha da arttırıldığı akıllı saatler, böylece eski modellere göre çok daha kullanışlı bir hale getirilmiş durumda. Fossil dışında ilk olarak Snapdragon 2100 modelini kullanacak diğer bir marka ise Asus. Asus tarafından ZenWatch 3 adı verilen yeni bir akıllı saatte kullanılacak bu donanım böylece ilk defa iki marka tarafından tercihe dilmiş olacak. Akıllı saat sektörüne giriş yapan ve yeni bir cihaz üretecek pek çok markanın Snapdragon 2100 tercih etmesi bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları