Snapchat'in Gözlükleri Mi Google Glass Mı?

Snapchat tarafından piyasaya sunulan yeni akıllı gözlüklerin Google tarafından piyasaya sunulan Google Glass ile karşılaştırması yapıldı. İşte iki gözlüğün karşılaştırılması ve sonuçlar.

Snapchat uygulamasının daha da geliştirilmesi ve farklı, pratik bir kullanım sunması adına Snapchat tarafından yeni bir gözlük tanıtımı gerçekleştirildi. Bu gözlük tanıtım sonrasında teknoloji dünyasının en çok konuştuğu konular başında Snapchat’in yeni gözlüğü yer alırken, şimdi Snapchat’in gözlüğü ile Google Glass karşılaştırmaları yapılmaya başlandı.

Neden Karşılaştırılıyor?

Gözlüklerin Google Glass ile karşılaştırılmasındaki en önemli sebep ise iki model arasındaki benzerliklerin oldukça fazla olması. Bu bakımdan iki gözlük özellikleri, farkları ve ne kadar başarılı olduğu ile kıyaslamada.

Spectacles Ekonomik

Spectacles’i karşılaştırmada ön plana çıkaran en önemli detay, gözlüklerin çok daha ucuz olması. Bu bakıdan alım gücü noktasında herhangi bir sorun bulunmuyor.

Spectacles Çok Daha İyi Görüntü Sunuyor

Spectacles tasarımı ile Google Glass’a göre çok daha beğeni toplamış durumda. Bir güneş gözlüğü kadar olmasa da oldukça benzer yapısı ile dikkat çekiyor.

Spectacles İle Çekimler Anlaşılıyor

Google Glass’ta çekim yapılan süreler belli değil. Spectacles’te ise LED bildirimler ile daha net bilgi alınabiliyor.

Spectacles Şarj Ve Diğer İşlemler Daha Pratik

Spectacles Glass’a göre daha pratik bir kullanıma sahip. Aynı zamanda şarj konusunda da çok daha beğeni toplamış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları