Snapchat Spectacles'le Video Kaydı Yapılacak!

Snapchat tarafından yapılan son açıklamalarda yeni bir uzun gözlük projesinin piyasaya sunulduğu açıklandı.

Snapchat uzun zamandan beri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü projeyi tamamladı. Spectacles adı verilen özel bir gözlük üretimini yapan firma, bu gözlük ile birlikte video kaydının da yapılmasını sağlıyor. Özelikle kısa süreli video çekimi noktasında gözlüğün pratik bir kullanım sunacağı açıklanırken, Snapchat kullanıcıları için bu gözlüğün oldukça pratik bir kullanım sağlayacağı belirtildi.

Spectacles Tanıtımı Yayınlandı

Spectacles için özel bir tanıtım da yayınlanırken, yayınlanan tanıtım ile birlikte kullanıcıların nasıl Spectacles’i kullanacağı ve gözlüğün hangi özelliklere sahip olacağı da görüldü. Kısa video çekme amacıyla kullanılacak olan Spectacles, aynı zamanda tasarım açısından da oldukça başarılı. Öyle ki güneş gözlüğünden çok fazla farkı olmayan Spectacles, bu bakımdan kullanıcıların aynı zamanda aksesuar olarak da Spectacles’i kullanabileceği açıklandı. Gözlükte tek bir detay ise sol üst köşede yer alan kamera. Bu kamera üzerinden Spectacles ile kayıt yapılabilmesi mümkün olurken, LED ile çevrelenen kamera gözlüğe aynı zamanda farklı bir hava da katmış durumda.

Spectacles için henüz resmi tanıtımlar gerçekleştirilmese de önümüzdeki günlerde resmi tanıtımın yapılması ve cihazın piyasaya sunulması bekleniyor. Snapchat için özel olarak geliştirilen bu gözlük modelinin ne kadar satacağı ise şu anda en çok merak edilen detaylardan. Bunu da önümüzdeki aylar gösterecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları