Snapchat Kan Kaybediyor!

Elde edilen raporlara göre Snapchat, ikinci çeyrekte 3 milyon günlük aktif kullanıcısını kaybetti...


Bir zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, kan kaybetmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, ikinci çeyrekte 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetmiş.

Bununla beraber şirketin ikinci çeyrek gelirleri beklenenin üzerinde gerçekleşti. Instagram'ın ön plana çıkmasıyla Snapchat çok geride kaldı. Şirket tarafından açıklanan raporlara göre, Snapchat Nisan-Mayıs-Haziran aylarını içine alan yılın ikinci çeyreğinde 3 milyon günlük kullanıcı kaybetti.

Aslında bu kan kaybı sadece Instagram yüzünden gerçekleşmiş değil. Arayüzünü güncelleyen platform, birçok kullanıcıdan tepki çekmiş ve imza kampanyalarının toplanmasına sebep olmuştu. Snapchat, her geçen gün erimeye ve aktif kullanıcı kaybetmeye devam etse de şirketin ikinci çeyrek geliri Wall Street’in tahmininin bile üzerine çıktı. Wall Street, şirketin ikinci çeyrekte 250 milyon dolar gelir elde edeceğini öngördü. Snapchat ise yayınladığı rapor ile ikinci çeyrek gelirlerinin 262 milyon dolar olduğunu duyurdu.

Kan kaybetmeye devam eden platform, bakalım piste tekrardan çıkabilecek mi göreceğiz. Bu aşamadan sonra biraz zor olsa da hala ümidimiz var.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları