Skoda RS Çok İddialı Geliyor!

Skoda yeni çalışmalarına başladığı RS modeli ile oldukça dikkat çekiyor. İşte yeni model ile ilgili detaylar.

Skoda son dönemlerde yeni versiyonları ile dikkat çekmeyi başarırken, Skoda RS olarak adlandırılan yeni versiyon için de fabrikada çalışmalara başlandı.

Kodiaq Çok Tuttu

Ekim ayı itibari ile piyasaya Kodiaq adı verilen yeni model işle giriş yapan Skoda, bu tarih itibari ile daha fazla kişiye ulaşmayı başardı. 2016 geneline bakıldığında ise markanın satışlarını önceki yıllara göre çok daha arttırdığı görülürken, aynı zamanda araçlarda da tasarm ve özellikler için değişikliğe giildi.

Yeni RS Superb Olacak

Skoda tarafından yapılacak üretimlerde yeni bir RS modelinin üretileceği uzun süreden beri bilinirken, gelen son bilgiler ile birlikte hangi modelin RS versiyonunun üretileceği de öğrenildi. Yapılan açıklamalarda Superb modelin RS versiyonunun üretileceği açıklandı.

Resmen Açıklandı

Gündemde uzun süreden beri çeşitli iddialar yer alırken, Skoda RS versiyonu için Skoda merkez yönetim direktörü Michael Irmer tarafından açıklamalar yapıldı. Açıklamalarda RS model için özelikle motor seçeneğinde ciddi soru işaretlerin olduğu belirtilirken, dizel ya da benzin seçeneklerinden birinde henüz karar kılınmadığı da belirtildi. Ayrıca Superb RS’in en az 300 beygir güce sahip olması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları