Sivilce ve yara izlerine bu teknoloji ile son veriliyor

Bir çoğumuzun ergenlik döneminden kalan sivilce izleri ile başımızın dertte olduğu gerçek.

Bu teknoloji ile o dertleriniz son buluyor. Bu teknoloji sadece sivilceler için geçerli değil yara izlerini vs bir çok izi kapatıyor. Bu teknoloji lazer tedavi ile gerçekleşiyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Selin Tecimer, dermis olarak adlandırılan derinin alt katmanlarına kadar ulaşan yara ve sivilce izlerinin tedavisinde yüzeysel kimyasal soyma gibi uygulamaların yetersiz kalabildiğini bu sebeple, dermis bölgesine ulaşmada yüksek hassasiyet ve kontrol sağlayan lazer tedavilerine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
Teknolojinin geldiği bu nokta gün geçtikçe hayret verici oluyor. Lazer ışın atımlarının bütün olarak değil, düzenli aralıklarla deriye ulaşmasını sağlayan bu fraksiyonel sistem; öncelikle deri üzerinde pıhtılaşan kanalları açıyor. Böylece, aralıklı minik sütunlar şeklinde ısınan bu kanalların etrafındaki sağlam deri için onarım mekanizması çalıştırılırken, aynı zamanda bölgedeki kollajen üretimi de tetiklenmiş oluyor” dedi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi