Siri Nasıl Sessize Alınır?

Siri’yi kullanmak istemeyen ya da cihazın sessize alınması halinde Siri’nin de sessiz moda geçmesini isteyen kişiler haberdeki adımları takip edebilir.

iPhone kullanıcıları için kişisel asistan olan ve cihaz üzerinden yapılan işlemlere çok kolay bir şekilde erişilmesini sağlayan Siri için kişilerin bazı ayarlar yapabilmesi de mümkündür. Siri’nin sesli bildirim özelliğini kapatmak isteyen kişiler, cihaz üzerinden yapacağı ayarlar sayesinde bu konuda işlemlerini tamamlayabilir.

Kişilerin cihaz üzerinden Siri için ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yapması ve bu ayarlar bölümünde Siri için açılan Siri seçeneğin seçmesi gerekmektedir.

Bu ekranda kişilerin Sesli Geri Bildirim bölümünde yer alan “Sesli Anahtarıyla Denetle” seçeneğinin işaretlenmesi ile birlikte bu konuda ayarlar tamamlanmış olacaktır. Bu ayarlar sonrasında cihazın sessize alınması ile birlikte Siri de sessiz moda geçecektir. Özellikle toplantı gibi etkinliklerde cihazını sessize almak isteyen kişiler, Siri konusunda da belirtilen ayarları yaparak cihazın tamamen sessiz bir hale gelmesini sağlayabilir.

Bu ayarları yapan kişilerin cihazı sessiz moddan çıkması halinde Siri de yine eski ayarlarına dönecektir. Fakat her sessize almak istendiğinde tekrar tekrar Siri ayarlarının yapılmasına gerek yoktur. Cihaz sessize alındığında Siri de sessiz moda geçecektir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları