Sharp'tan Phablet Boyutunda Yeni Bir Tablet

Sharp, Birçok Android akıllı telefonunda yer vermiş olduğu Qualcomm Snapdragon 810 CPU ile yeni tabletini tanıttı.

Sharp, Birçok Android akıllı telefonunda yer vermiş olduğu Qualcomm Snapdragon 810 CPU ile yeni tabletini tanıttı. 7.0" standart tabletlere nazaran geliştirillen yeni ürünün yaklaşık olarak 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

Bundan yaklaşık olarak 2 yıl öncesinde çıkartmış olduğu Nexus 7'ye kıyasla daha da ince bir yapıya sahip olan Sharp'ın gelişimde ki yeni tablet, Yallnızca 8 mm kalınlığa sahip. Nexus 7'nin kalınlığı ise 8. mm'ydi. Ağırlık bakımında ise Nexus 7'ye göre oldukça avantajlı olan Aquos Pad SH-05G'nin ağırlığı 210 gram. Nexus 7'nin ağırlığı ise 290 gramdı.

Cihazın özelliklerine yakından baktığımızda ise

  • 2 GB RAM
  • microSD kart destekli 32 GB dahili hafıza
  • 8 megapiksel arka ve 2.1 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera
  • Android 5.0 Lollipop işletim sistemi
  • 3900mAh gücünde batarya

Japon sınırları içerisinde mobil operatör üreticisi olan DoCoMo'nun Premium 4G hizmetiyle birlikte LTE bağlantı sayesinde yaklaşık olarak 225 Mbps veri tranfer hızlına sahip olan cihaz içerisinde daha da kısa süre içerisinde veri indirmek için LTE ile Wi-Fi bağlantıların birbirlerini desteklemelerinde olanak sağlayabilirsiniz.

Sharp'un yeni tabletinin Japon sınırları içerisinde yer alan pazardan dışarıya satış çıkarılacağı hakkında hiç bir açıklama yapılmadı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları