Selfie Merakı Can Aldı!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 7 aylık hamile kadının selfie merakı yüzünden hayatını kaybetti...

Her geçen gün ülkemizde çeşit çeşit tablolarla karşılaşıyoruz. Kimisi acı kimisi tatlı fakat sonuç her zaman güzel olmuyor. Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi'ne gezmeye giden evli çiftin selfie merakı acı sonla bitti. 7 aylık hamile olan kadın kayalıklardan düşerek bebeğiyle beraber hayatını kaybetti.

Fethiye’ye tatile gelen Semra Aysal, vadiyi izlemek için Faralya Mahallesi’ndeki kayalık alana gitti eşiyle birlikte. Karayolundan yaklaşık 10 metre aşağı inen Aysal, vadideki plajı gören bir kayanın üstüne çıkarak eşine poz verdi. Eşi fotoğraf çekerken bir anda dengesini kaybeden Aysal, yaklaşık 250 metre yükseklikten düştü. Eşinin, gözleri önünde uçuruma yuvarlandığını gören adam ise acilen yetkililere haber verdi.

Engebeli araziye sahip olması nedeniyle AFAD, AKUT ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinden görevliler bölgeye sevk edildi.
Profesyonel dağcıların yardımı ile uçurumdan düşen kadın ve karnındaki bebeğinin cesetleri çıkarıldı. Karayoluyla ulaşım imkanı olmadığı için 2 saat taşınan ceset denizde bekleyen boto konularak 20 dakikalık yolculuğun ardından Ölüdeniz Mahallesi’ndeki lagüne getirildi. Aysal'ın cesedi kesin ölüm nedeni için otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Lütfen selfie merakınız için canınızı hiçe saymayın sizden sonra çekilen selfielerin hiçbir anlamı kalmıyor. Öncelikle can güvenliğinizi sağlayın.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları