Samsung'un yeni tableti serftikalandı!

Galaxy Tab A 10.1 (2018) Bluetooth sertifikası alırken görüntülendi.

Pixelbook ve Acer Chromebook Tab 10'un lansmanı ile Google, Android tabletlerinin bir daha olmayacağını resmi olarak doğruladı. Görünüşe göre Google, Android tabletlerini Android uygulamalarını çalıştırabilen Chrome OS cihazlarıyla değiştirmeyi planlıyor. Yine de Samsung gibi birçok OEM, bazı kar elde etmek için yeterli talep olduğu için Android tabletleri yapmaya devam ediyor.

Bu yılın başlarında, sızdırılmış Samsung Note 8 Oreo ürün yazılımında habersiz bir Samsung aygıt kod adı listesi bulundu. Listedeki kod adlarından biri, gta2xl idi ve Galaxy Tab A 10.1 (2018) modeline işaret etti.

Tanıtıma daha yakın

Aynı cihaz, Bluetooth sertifikasyon web sitesinde artık varlığını ve yakında piyasaya sürdüğünü teyit etti. Sertifika sayfası ürün adını Galaxy Tab A2 XL ve model numarası SM-T595 olarak listeler. Önceki Galaxy Tab A 10.1, sırasıyla Wi-Fi ve LTE varyantları için SM-T580 ve SM-T585 model numaralarını taşıdığından, Bluetooth SIG web sitesinde görülen cihaz Galaxy Tab A 10.1 ardılının LTE versiyonu olabilir.

Kısa bir süre önce, Galaxy Tab A2 XL'nin sadece Wi-Fi sürümü olabilecek SM-T590 model numaralı bir cihaz da Avrasya Ekonomi Komisyonu'nun web sitesinde görülmüştür. Şu anda, bu cihazlar hakkında model numaraları ve Bluetooth sürümü dışında başka hiçbir şey bilinmemektedir. Selefi orta menzilli bir tablet olduğu için, aynı durumun ardında da aynı durum söz konusu olabilir.

Yeni tabletin Galaxy Tab 10.1 (2018) veya Galaxy Tab A2 XL olarak lanse edilip edilmeyeceği henüz belli değil. Cihazlar pazara girmek üzereyken çeşitli sertifikalardan geçtikleri için, tabletin yakında tanıtılacağını düşünüyoruz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları