Samsung'un Yeni İşlemcileri Geliyor!

Samsung mobil donanım konusunda da iddialı bir şekilde çalışmaların sürdürüyor. İşte markadan gelen son bilgiler.

Mobil alanda etkisini günden güne arttıran Samsung, bu konuda oldukça iddialı. Üstelik yeni modeller ile değil, aynı zamanda telefonlarda kullanılan donanımlar için de özel üretimler yapan Samsung, bu konuda işlemciye yoğunlaşmış durumda. Telefonlarında kendi ürettiği işlemcileri kullanmak isteyen Samsung, bu doğrultuda Exynos sersine özel olarak geliştirmeler yapıyor.

Exynos 8895 Geliyor!

Samsung tarafından yapılacak üretimler ile birlikte yeni yılda özel bir modelin piyasaya sunulacağı açıklanırken, yeni modelin adı Exynos 8895 olacak. Bu bakımdan Exynos 8895 ile birlikte 2017 yılı Samsung adına çok daha farklı geçecek.

Hindistan’dan Bilgiler Geliyor!

Exynos 8895 ile ilgili ilk bilgiler Hindistan’dan gelirken, yeni donanımın performansı ciddi oranda arttırılacağı da ifade edildi. Exynos 8895 teknik özellikleri tam olarak öğrenilemese de Exynos 8895 ile birlikte hızın 3 GHZ’a kadar çıkması bekleniyor. Bu da kuşkusuz, telefonlardaki performans açısından oldukça önemli.

Exynos 8895 ile birlikte görüntüsü işleme özelliğini de iyi hale getirecek olan Samsung, bir önceki versiyon olan Exynos 8899’a göre yüzde 70 oranında bir iyileştirme sağlayacak. Bu kadar yüksek oranda yapılacak bir iyileştirme de Samsung’un yeni modellerinde Exynos 8895 kullanımını mümkün hale getirecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları