Samsung'un Kullanıcıları Sadık!

Samsung Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan olaylar sonrasında özellikle Samsung'un bu olaydan nasıl etkilendiği merak edilirken kullanıcılar üzerinden araştırma gerçekleştirildi.

Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan patlama sonrasında özellikle Samsung'un kullanıcıları kaybettiği şeklinde önemli değerlendirmeler yapılmıştı. Kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmalarda özellikle ankete katılım gösteren kişilerin büyük bir bölümünün Samsung'a güvendiği belirtildi.

Samsung’tan Vazgeçilmiyor

Katılımcıların yüzde 27'si Galaxy Note 7 modelinin patlamış olmasına rağmen yeni telefonlarında yine Samsung alabileceğini söyledi. Galaxy Note 7 patlamalarından haberdar olmayan kişilerin yüzde 25'lik bir bölümü de yine Samsung konusunda herhangi bir soru işaretine sahip olmadığını belirtiyor. Bu açıdan Samsung'un güven konusunda herhangi bir problem yaşamadığı net bir şekilde görülüyor.

Samsung kullanıcılarının yüzde 92’lik bir bölümü yeniden Samsung alma noktasında herhangi bir sorun görmediklerini ve bu bakımdan Samsung telefonları tercih etmeye devam edeceklerini belirtti. Samsung için yapılan anket ile birlikte kullanıcıların patlama olaylarına rağmen Samsung'a güvendiğinin görülmesi oldukça dikkat çekti. Bugüne kadar benzer bir durum diğer markalarda yaşanmamış olsa da sektörde güvenilen Samsung için böyle bir durumun yaşanması oldukça dikkat çekti. Samsung tüm yaşananlara rağmen herhangi bir zarar görmediği gibi bu sınavdan daha güçlü bir şekilde de çıkabilir. Özellikle Samsung Galaxy S8 modelleri ile piyasaya iddialı bir giriş yapabilecek olan Samsung'un bu modelleri ile kullanıcılarını tatmin etmesi daha yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları