Samsung'un katlanabilir telefonu özellikleriyle..

Galaxy Fold, yeni deneyimlere ilham verecek şekilde tasarlandı: Kapalıyken, kapak ekranındaki temel özelliklere tek elle rahatça erişebilirsiniz.

Samsung'un katlanabilir telefonu aslında bundan birkaç ay önce piyasaya sürülecekti ancak yaşanan bazı ekran sorunları bu durumu erteletti.

Fransa, Almanya, İngiltere, Singapur, ABD ve diğer ülkeler de piyasaya sürülecek olan telefon ile ilgili resmi açıklamaya bugün yer verildi. Samsung, diğer ülkelerdeki satışa sunulma tarihi hakkında ne yazık ki bilgi vermedi. Bu nedenle ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda belirsizlik hala devam ediyor.

Samsung Galaxy Fold, yeniden satışa çıkmış olacak. Daha önce Haziran ayında satışa sunulması bekleniyordu. Teste gönderilen basın mensupları tarafından ekranın katlama yerinden kırıldığı şikayetleriyle karşı karşıya kalmış bu nedenle satış ertelenmişti. Samsung, böylelikle cihazla ilgili sorunları gidererek daha iyi bir deneyimi kullanıcılara sunmış oluyor.

Ekranı içe doğru katlanabilen telefon kapalıyken 4.6'lık bir ekrana sahipken açıkken 7.3 inçlik bir ekrana sahip oluyor. 6 farklı kameraya sahip olan cihaz ön tarafta 10 MP çözünürlük sunuyor. Ana ekranda 10 + 8 dual ön kamerası bulunan cihazın ana kamerası 16 + 12 +12 MP çözünürlükle geliyor. LTE ve 5G destekli olan modelde 4.380 mAh'lik pil desteği de yer alıyor.

Peki siz katlanabilir telefonlar için ne düşünüyorsunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları