Samsung’tan Windows 10’lu Tablet

Bugüne kadar ürettiği cihazlarla Android işletim sistemlerine tercih eden Samsung bu konuda bir ilki gerçekleştirecek.

Samsung tablet üretimlerinde aldığı yeni karar ile birlikte köklü bir değişikliğe gidiyor. Bugüne kadar tabletlerinde Android işletim sistemini kullanmayı tercih eden Samsung yeni Windows sürümünü beğenmiş olacak ki bundan sonraki tabletlerinde Windows 10’u tercih edeceğini belirtti.

Samsung tarafından yapılacak bu değişikliğin kullanıcılar tarafından ne kadar benimseneceği bilinmese de uzun bir aradan sonra ilk defa yeni bir sistem denemesi yapılacak. Windows 10 işletim sistemi gelişmiş özellikleri ve entegreli programları ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunarken Samsung'un bu deneyimin sonrasında telefonlarında da işletim sistemini değiştirip değiştirmeyeceğini merak ediliyor.

2016 yılında farklı değişiklik ve girişimleri ile birlikte kullanıcılara ulaşmayı amaçlayan Samsung bu konuda resmi bir açıklama yaparak durum hakkında net bir bilgi vermese de yakın kaynaklardan öğrenilen bilgilere göre ilk denemeyi bir tablet üzerinde yapacak. Windows 10 işletim sistemine tamamen geçiş yapılıp yapılmayacağı pazardaki tüm dengeleri değiştirebilir.

Samsung SM-W700 modeli için testlerini yapıldığı öğrenilirken Samsung özel modelinin test sonuçları sızdırıldı. Sonuçlarda elde edilen en önemli bilgi işletim sistemi olurken cihazın 455 dolar gibi bir etiket fiyatına sahip olması bekleniyor. Cihaz ile ilgili tanıtımları ne zaman yapılacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları