Samsung'tan SSD Atağı

SSD için Samsung tarafından yatırımların artırılacağı belirtildi. Sektörde Samsung önümüzdeki dönemlerde lider olabilir.

Sadece mobil ve teknolojik cihazlar ile ilgili özel donanımlarıyla de sektörde oldukça iddialı durumda bulunan Samsung son olarak depolama alanlarının yeni teknolojisi olarak kabul edilen SSD’ye yönelik yatırımlarını artırma kararı aldı. Marka tarafından alınan bu karar ile birlikte ilerleyen dönemlerde Samsung'un depolama konusunda daha fazla söz sahibi olması beklenirken bugüne kadar sektöre yapılan yatırımlardan iyi sonuçların alınması markanın daha fazla yatırım yapmasın da teşvik edici.

SSD’ler Küçülüyor, Performans Artıyor

Dördüncü nesil olarak adlandırılan V NAND bellek teknolojisinin şu anda marka tarafından kullanılabilir durumda olduğu belirtilirken yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte 3D V NAND teknolojisi daha da geliştirilecek.

Üretilecek cihazların daha üst seviyede olması beklenirken bu konuda Samsung'un başarıya ulaşabilmesi sektörde oldukça bir fark yaratacak. Bu bakımdan Samsung şimdiden konuyla ilgili çalışmalarını yaparken önümüzdeki dönemlerdeki gelişmeler ile birlikte Samsung, bu alanda da adından sıkça söz ettirecek.

Yeni üretimlerin daha hafif ve daha küçük boyutlarda olacağı belirtilirken bu bakımdan hem yüksek performansı edilecek hem de kullanıcılar çok daha iyi bir cihaza sahip olabilecek. Yapılacak değişiklikler ile birlikte daha çok kurumsal çözümlerin sunulacağı belirtilirken maliyetlerin düşürülmesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda kullanıcılar da yeni teknolojileri kullanma fırsatı elde edebilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları