Samsung'tan Microsoft'a Karşı Atak: Galaxy Tab Pro S

Samsung tarafından üretilen yeni bir tabletin Microsoft'u hedeflediği öğrenildi. Samsung tarafından üretimi yapılan Galaxy Tab Pro S Microsoft tarafından üretimi gerçekleştirilen Surface Pro 4'ü hedefliyor.

Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilen ve tanıtılan Galaxy Tab Pro S 12 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Windows 10 işletim sistemine sahip Galaxy Tab Pro S sektörde Windows işletim sistemini kullanmak isteyen kişiler için önemli bir alternatif yaratmış durumda.

Samsung tarafından geliştirilen bu ürün kuşkusuz Microsoft cephesinden oldukça ciddi bir etki yaratmış durumda. Zira Microsoft tarafından tablet alanında üretimi gerçekleştirerek kullanıcılara sunulan Surface Pro 4 Windows işletim sistemini tercih eden kişiler için önemli bir seçenek durumundaydı. Fakat Samsung tarafından piyasaya sürülen bu ürün Microsoft'un tableti için ciddi bir tehlike yaratıyor. Kullanıcıların Samsung'u yoğun bir şekilde tercih etmesi ve tablet konusunda da bu yeni ürünün ilgi görmesi beklendiğinden dolayı Microsoft'un tablet alanında da satışlarının düşmesi görülebilir.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft akıllı telefon sektöründeki devler ile baş edemediği için akıllı telefon sektöründe çekileceği ile ilgili haberler gündemde yer alırken tablet sektöründe de yaşanan bu durum pek çok markanın Microsoft'a karşı farklı bir strateji geliştirdiğini gösteriyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları