Samsung'tan kırılmaz ekran!

Samsung, telefonlar ve diğer araçlar için bükülebilir ve kırılmaz bir ekran oluşturduğunu açıkladı.

Samsung Display tarafından yapılan yeni bir akıllı telefon ekranı türü, ABD'de Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen standartları aşan bir dizi dayanıklılık testini geçmiştir. Samsung, paneli “kırılmaz” olarak adlandırıyor ve yakın gelecekte bunun için büyük emelleri var.

Üzerine yapıştırılmış bir plastik alt tabaka penceresine sahip esnek bir OLED ekrandan oluşur ve günümüzde çoğu cihazda gördüğümüz cam-OLED ekranlardan çok daha sert bir kombinasyona neden olur. Samsung Display ayrıca paneli eğitim ortamlarında, arabalarda ve askeri durumlarda kullanmayı umuyor.

Samsung Display, kırılmaz ekranıyla gurur duyurken, üretime ne zaman başlayacağına veya sahip olabileceğimiz bir cihazda ne zaman kullanılacağına dair hiçbir bilgi sunmadı. Panelin, Galaxy S10 ya da Samsung'un söylenti Galaxy X esnek telefonu gibi gelecek telefonlarda kullanılması mümkündür ; ancak Samsung, Samsung Display'in özel panelini kullanacağını duyuruncaya kadar kesin olarak birşey söyleyemiyoruz. Bu yüzden yeni ekran heyecan verici gelse de, gerçek cihazlarda görünmeye yaklaşıncaya kadar heyecanımızı kısıtlamalıyız.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları