Samsung Telefonlarda Fotğraf Krizi!

Samsung'un Galaxy serisi telefonlarında rehberde bulunan rastgele kişilere fotoğraf gönderdiği söylentisi ortalığı birbirine kattı...


Bazı kullanıcıların Samsung destek formu ve Reddit üzerinden paylaştığı mesajlar Samsung'u harekete geçirdi. Samsung tarafından üretilen Galaxy serisi telefonların, rehberde bulunan kişilere rastgele fotğraf gönderdiği söylentileri dolaşıyor.

Bir Reddit kullanıcısı, Samsung telefonundaki galerisinden bazı fotoğrafların bilgisi olmadan kız arkadaşına gönderildiğini belirtti. Bir başka kullanıcı ise telefonun bazı fotoğrafları eşine gönderdiğini söyledi.

Durum böyle giderse büyük sorunlar yaratabilir. Telefon fotğraf gönderme işlemini tamamlayana kadar da kullanıcının bunu fark etmesini sağlayacak bir uyarı veya bildirim yok.

Reddit kullanıcıları, fotoğrafların özellikle Samsung'un kendi mesajlaşma uygulamasından gönderildiğini ifade ederken, fotoğrafların gönderildiğine dair herhangi bir bildirim de kullanıcılara verilmiyor. Kısacası rehberinizde kimlerin olduğuna dikkat ediniz.

Şimdilik göze batan cihazlar Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus olarak açıklanmış durumda. Diğer cihazlarda da bu tarz sorunlar oluştu mu henüz bilinmiyor. Konu hakkında Samsung yetkilileri, çalışmalarına devam ediyor. Bu durum karşısında Samsung kendisini kullanıcılarına nasıl affettirecek merak konusu oldu.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları