Samsung SnapDragon 835 Kullanacak

Ürettiği cihazlarda Qualcomm ile işbirliğini gerçekleştiren Samsung yeni bir işbirliğini daha duyurdu. İşte sektörde yaşanan son durumlar.

Samsung piyasaya sunduğu amiral gemilerinde özellikle Snapdragon olarak adlandırılan Qualcomm işlemcilerini tercih ederken Qualcomm'un yeni ürünlerine de destek verileceği belirtildi. Yapılan son basın toplantısında özellikle yeni piyasaya sunulacak Snapdragon 835 için özel bir işbirliği yapılacağı belirtilirken bu işbirliği kapsamında Samsung piyasaya sunacağı yeni telefonlarda ve amiral gemilerinde yeni donanımı tercih edecek.

Yeni Telefonlar Yüksek Performans Sunacak

Önümüzdeki dönemlerden itibaren Samsung çıkaracağı telefonlarda performans açısından iş birliğine gitmiş olacak. Yapılan resmi tanıtımlarda Snapdragon 835 ile ilgili detaylar da paylaşılırken işlemcinin yüksek bir performans sunabilecek kapasitede olması oldukça ilgi çekti. Öyle ki yeni donanım bir önceki versiyona göre yüzde 30 daha fazla bir verimlilik sunuyor. Performans açısından yüzde 27'lik bir imkan sağlanırken üstelik enerji tüketiminde yüzde 40 oranında bir düşük tüketim mevcut.

Yeni donanım bugüne kadar sunulan en iyi yonga setlerinden birisi olurken telefonlarda kullanılacak olan Snapdragon 835 telefonlardaki performansı da üst seviyeye çıkarabilecek. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda Samsung tarafından yapılacak yeni üretimler çok daha performans odaklı olabilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları