Samsung Şimdi De Çamaşır Makinelerini Topluyor!

Samsung tarafından piyasaya çıkartıldıktan sonra 2.8 milyon adet satılan çamaşır makinelerinin patlama riski sebebiyle geri toplandığı belirtildi.

Samsung Galaxy Note 7 modellerinde yaşadığı patlama olaylarının ardından yeni bir durum daha ortaya çıktı. Samsung tarafından satışı gerçekleştirilen ve dünya genelinde 2.8 milyon sattığı belirtilen çamaşır makinelerinde patlama riski bulunduğu ve bu nedenle marka tarafından tüm makinelerin toplanmaya başlandığı ifade edildi.

733 Kişi Dava Açtı!

Yabancı basında yer alan haberlerde özellikle satışı gerçekleştirilen çamaşır makinelerinin 733 kişi tarafından mahkemeye verildiği beirtildi. Makinelerin tehlikeli olabileceği ve özellikle aşırı titreşim sebebiyle parçalanmaların yaşandığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde toplu bir şekilde Samsung'a açılan dava Samsung çamaşır makinelerinin bir anda gündemin merkezinde yer almasına neden olurken Samsung işi riske atmamak ve konu ile ilgili detaylı bir şekilde inceleme gerçekleştirebilmek adına satılan tüm çamaşır makinelerinin geri getirilmesini istedi.

Geri Toplamada 2 Seçenek Sunuluyor

Piyasaya sunulan 2.8 milyon çamaşır makinesinin geri toplanması Samsung adına Galaxy Note 7 modellerinin ardından yeniden ek bir maliyet getirecek. Yapılan açıklamalarda kişilerin iki farklı seçeneği olduğu belirtilirken evde tamir imkanı ya da iade çeki gibi seçimler yapılabilecek. Samsung marka çamaşır makinesi olan kişiler bu seçeneklerden istediğini tercih ederek sorunsuz bir şekilde değişim işlemlerini gerçekleştirebilecek. Üstelik ürünün gönderilmesi ve teslim alınması sırasındaki tüm masraflar da yine Samsung tarafından karşılanacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları