Samsung RAM Sorunu için Yama Yayınladı

Galaxy S6 serisi telefonlarını satın alanlar yapmış oldukları yorumlarda çoğunlukla cihazın RAM Tüketimi konusunda oldukça sorun yarattığını dile getirdiler.

Samsung firmasının geçtiğimiz aylar içerisinde tanıtmış olduğu Galaxy S6 serisi telefonlarını satın alanlar yapmış oldukları yorumlarda çoğunlukla cihazın RAM Tüketimi konusunda oldukça sorun yarattığını dile getirmişti. Firma tarafından bu sıkıntının nereden kaynaklandığı keşfetmiş hızlı bir şekilde durumu çözeceklerini dile getirmişti.

Samsung oluşan bu sorunu gidereceğini Facebook üzerinden açıklayarak tüketicilerini rahatlatmaya çalışmıştı.Firma tarafından geçtiğimiz günler de bir yama yayınladı. G920FXXU1AODG koduna sahip yazılım güncellemesinin açıklanması sonucunda RAM alanında yaşanan sorunların %50 olarak gideceğini vurguluyor.

Hazırlanan yamanın dosya boyutu yaklaşık olarka 138.32 MB kadar. Yama, Avrupa sınırları içeirisnde yayınlanda aynı zamanda yavaş yavaş tüm Galaxy S6 sahiplerine ulaşıyor. Firma tarafından hazırlanan kararlı uygulama hizmetleri çatısı altında toplamak için açmış olduğu bir internet sitesi üzerinde yamayı yayınlamaya devam etti. RAM konusuna çok fazla açıklık getirmeyen bu konuda sessizliğini hâlâ koruyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları