Samsung, Note 7'ye yer vermedi!

Samsung'un Note'un evrimi ile ilgili son infografisinde Note7'i geçiyor. Samsung'un tam anlamıyla alevler içine girdiği Note 7, sıralamaya girecek gibi değildi.

Bugün Samsung, Samsung Galaxy Note9'un piyasaya çıkışını kutlamak için yıllar içinde Samsung Galaxy Note serisinin evrimini gösteren bir infografik yayınladı. Ancak, Samsung’un yüz karası olan Note 7'ye yer vermedi.

Orijinal Galaxy Note, S Pen, çift çekirdekli CPU, 2,500 mAh pil ve 8 MP ana kamera ile büyük bir 5,3 inç ekrana sahipti. Bu, büyük boyutlarının 2018'in ana telefonlarında bulanıklaştığı phablet döneminin başlangıcı olacaktır. Sonuçta, “phablet” terimini duyduğumuzdan beri biraz zaman geçti.

Note 2, daha da büyük bir 5.5 inçlik bir ekrandı. Daha büyük bir 3,100 mAh pil, dört çekirdekli işlemci, 720p çözünürlük ve Note2'den gelen S Pen, bugün hala Note9'da gördüğümüz Havadan Görünüm özelliğini tanıttı.

Note 3 daha büyük bir ekran getirdi: 5.7-inç ve ilk LTE-etkin Note, ilk 1080p Note oldu. 3,200 mAh batarya ve 13 MP kamera vardı. Note 3, Air Komutunu tanıtan ilk cihaz oldu ve bu da S Pen'den tam olarak yararlanmak için uygulamaların kullanıcı kısayollarını gösterdi.

Galaxy Note 4 hızlı şarjı ilk getiren kişi oldu ve parmağınızı parmağınızın üzerinde kaydırmak zorunda kaldığınız bir parmak izi sensörü ana düğmenin içine gömüldü. 3,220 mAh batarya ve 16 MP ana kamera vardı. Note 4, Samsung'un cihazlarında çok fazla plastik kullanarak tükendiği bir zamanda ve Note4, çerçevenin etrafında bir kesik ile sağlam bir metal şasiye sahipti.

Galaxy Edge, Samsung'un kıvrımlı kenar ekranlarını tanımlayan ve sonunda eğriyi bayraklarının standart bir parçası haline getiren telefon oldu. Bu, çıkarılabilir bir bataryaya sahip olan son bir Note cihazıydı ve kenar ekranı çok fazla yer kapladığından 3.000 mAh daha küçük bir bataryaya sahipti. Note Kenarında da çok belirgin bir kenar vardı. Note 5 yeni bir yeniden tasarlanmış S Pen ile bir keçe ucu ve bu telefon yeni bir özellik olarak ekran dışı geldi.

Samsung'un bu konudaki bilgi birikiminden bahsetmemesi nedeniyle, Note 7'nin parmak izine ikincil bir biyometrik güvenlik önlemi olarak bir iris tarayıcısına sahip olan ilk Samsung telefonu olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca tamamen suya dayanıklı olması için ilk Samsung Galaxy Note oldu. Lansman etkinliğinde, Samsung bile S7'nin bile çalışabileceğini ve Note 7'nin su altında kaldığını medyaya göstermeye hevesliydi. Note7 ayrıca HDR destekli bir ekrana sahip olan ilk telefondu.

Note 8 ise 8 : 9 görünüş oranlı 18.5 ile Samsung'un Infinity Ekran sahip ilk biriydi. Aynı zamanda çift kamera, canlı mesaj ve GIF'leri her yerden kaydetme yeteneğine sahip ilk kişi oldu. Note 8 ayrıca Samsung DeX'i destekleyen ilk notdu.

Son olarak, 2018 no'lu Note9 , şimdiye kadarki en büyük ekran olan 4,000 mAh, 6.4 inç boyutunda en büyük ekran, uzaktan kumandalı Bluetooth bağlantılı S Pen ve ilk stereo hoparlörlere sahip.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları