Samsung İki Yeni Patent Aldı

Samsung, Almış olduğu patentlerin yeni akıllı telefonları üzerinde denemekten çekinmiyor.

Samsung, Almış olduğu patentlerin yeni akıllı telefonları üzerinde denemekten çekinmiyor. En son gerçekleştirilen Galaxy S6'yla berabe bir de kavisli ekran modeli olan Galaxy S6 Edge'i kullanıma sunan firma hem ürün yelpazesini genişletmiş oldu hemde bu yenilikleriyle birlikte teknoloji dünyasına yön vermiş oldu.

Ortaya çıakrılan bu yenilikler, Apple gibibiyük bir rakiplerine karşı da elini büyütmesi anlamına geliyor. Apple her ne kadar dünyta çapında en değerli ve zengin şirket olsa bile Android kullanıcılarını kolları altına almak için elinden gelen her şeyi yapmaya başladı. Bu şekilde Samsung, Yeni iki farklı patenti ile önümüzdeki yıl üretime sokacağı Note serisinde yeni patentlerinden yararlanacak.

Üst kısımda görüldüğü gibi Samsung yeni bir patent satın aldı. Alınan patent, Cihazların katlanabiloir bu da demek oluyor ki çift ekranlı olmasını sağlayacak.Esasında bu teknoloji, Samsung tarafından 2013 yılının başından beri dillendiriyor. Patentlere yakından baktığımızda ise üzerinden bir S Pen'in kameraya sahip olduğu görülüyür. Bu tarz bişr kameranın cihaza nasıl avantaj kazandıracağı hakkında çok fazla fikirler bulunuyor. Samsung ise sessizliğini hâla koruyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları