Samsung GPU Sektörüne Damga Vurmaya Hazırlanıyor!

Samsung, cihaz üretimini yanı sıra donanım alanında da çalışmalar yaparken, üretimler artık daha etkin bir şekilde yeni ürünlerle sürdürülecek.

GPU üretimi için uzun yıllardan beri çalışma yaptığı bilinen Samsung, bu konuda sonunda başarıya ulaşmayı başardı. Marka tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte bu alanda oldukça önemli bir viraja giren Samsung, GPU sektörüne de damga vurmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda tekrar gündeme gelen bu gelişmelerde beklentiler gerçekleşmediği gibi Note 5 için de bu donanımın kullanılacağı düşünülmüştü. Fakat gelinen son noktada artık iddialar çok daha gerçekçi bir durumda. Samsung’a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilerde Exynos yonga setinde kullanılan GPU için Samsung, bir ortaklık planlıyor. Ortaklık için şu anda iki seçenek yer alırken, Nvidia ya da AMD ile önümüzdeki günlerde önemli bir anlaşmaya da imza atılabilir.

2017 yılında yeni ürünün piyasaya sunulması b eklenirken, Samsung, bu hamle ile birlikte sektördeki yerini de sağlamlaştıracak. Öyle ki bugüne kadar yaptığı cihaz üretimler ile dünya genelinde başarıya ulaşmayı başaran marka, donanımlar ile birlikte desteklenecek bu üretimler sayesinde çok daha yüksek bir gelire ulaşabilecek durumda.

Şu an için yeni GPU’nun özellikleri ve performansı hakkında net bir bilgi olmasa da piyasadaki pek çok donanımdan çok daha iyi özelliklerde olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları