Samsung Gear S3'e İlk Bakış

Samsung Gear S3 geçtiğimiz günlerde resmen tanıtılırken, cihaz için ilk bakış ve incelemeler de yapılmaya başlandı.

Samsung tarafından IFA 2016 kapsamında tanıtımı yapılan akıllı saat, Samsung Gear S3 olarak adlandırıldı. Daha büyük ekranı ve gelişmiş özellikleri ile önceki versiyonlarına göre daha iddialı bir şekilde hazırlanan Samsung Gear S3, üstelik hem classic hem de frontier adı verilen iki farklı modeli ile gelecek.

Classic Nasıl?

Samsung Gear S3 Classic versiyonu için yapılan ilk incelemelerde cihazın önceki versiyonlarına göre oldukça farklı bir şekilde tasarlandığı görülüyor. Özellikle daha büyük bir izlenim yaratılan farklı tasarımı, daha başarılı bulunurken, ekranda da 1.2 inçten 1.3 ince doğru bir geçiş yapılmış. Ekran teknolojisinde yine AMOLED kullanılırken butonlar sayesinde dokunmatik konusunda zorunluluk da biraz yumuşatılmış. Sağ tarafta yer alan iki düğme sayesinde saatteki pek çok işlev yapılabiliyor. Fakat bu düğmeleri döndürmek yerine bastırmanız gerekiyor.

Always on Display Geliyor

Gear S3 ile birlitke Always on Display özelliği de saatlere kazandırılmış durumda. Bu da saatin sürekli açık kalmasını sağlarken, böylece saat olarak dahi kullanımını kolaylaştırıyor. Önceki modellere göre daha da büyütülen Gear S3, kullanım açısından geride kalmış olsa da yeni özellikleri ile birlitke bu açığını kapatıyor. Cihazda kullanılan 380mAh’lık batarya kullanım açısından da 3-4 günlük bir süre sunabiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi