Samsung Galaxy Watch Tanıtıldı!

Teknoloji devi Samsung en yeni akıllı saati Galaxy Watch resmi olarak duyuruldu...


Güney Koreli şirket ürün gamına akıllı saatleri de ekleyen Samsung yeni modeli Galaxy Watch'u tanıttı. Uzun pil ömrü, sağlıkla ilgili fonksiyonlar ve kişiselleştirilmiş tasarımla birleştirilen akıllı saatin Gümüş, gece siyahı ve pembe altın renk seçenekleri; arayüz ve kayışlarda kişiselleştirilebilir tasarım ve renkleri birçok yenilik sunuyor.

Yeni akıllı saat sağlıklı yaşam için optimize edilmiş özellikler taşıyor. Bunlar arasında öne çıkan özellik stres takibi bulunuyor. Cihaz yaşanan bir yüksek stres düzeyini otomatik olarak tespit ettiğinde takibi fonksiyonu ise REM hareketleri dahil bütün uyku kademelerini takip ediyor. Böylelikle kullanıcıların uyku alışkanlıklarını düzenlemelerine ve dinlenerek güne başlamalarına yardımcı oluyor.

Saat 360x360 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranın yanısıra 46 mm'lik boyuttaki cihaz 472 mAh pile sahipken daha küçük modeli 270 mAh'lık pille ve donatılmış. SIM kart yani LTE destekli modeli de bulunan Galaxy Watch, 4 GB dahili bellek ve Exyones 9110 çift çekirdekli 1.15 GHz çip setine sahip.

Galaxy Watch kullanıcılara, fitness de dahil olmak üzere sağlıklı yaşamın diğer alanlarında da yardımcı oluyor. Yeni eklenen 21 kapalı ortam egzersizi ile birlikte toplam 39 farklı antrenman çeşidi Galaxy Watch ile izlenebiliyor. Dengeli beslenmenin egzersiz kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, Galaxy Watch ile alınan kalorinin izlenmesi ve kişiye özel uyarıların programlanması olanağı çok büyük bir kolaylık sağlıyor.


Galaxy Watch’un 80 saatin üzerine çıkan uzun pil ömrü her gün şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar sabahları, hatırlatma notlarından, hava durumundan ve ajandalarının en güncel halinden haberdar olma gibi özelliklerden faydalanabiliyor.
Şık ve zaman ötesi bir tasarım

Galaxy Watch;Gümüş, Gece Siyahı ve Pembe Altın renk seçenekleri; 46 mm ve 42 mm versiyonları ile kullanıcılara şık seçenekler sunuyor. Kullanıcılar bu çeşitliliğe ek olarak, farklı saat arayüzü seçenekleri ve farklı saat kayışları arasından zevklerine en uygun çeşitleri seçerek Galaxy Watch’un görünümünü kişiselleştirebiliyor. Bu kayış seçenekleri arasında yüksek kaliteli saat kayışı üreticisi Braloba ürünleri de bulunuyor.

Galaxy Watch, bir yandan markanın simgesi olan özel dairesel, döner bezeli ile Samsung akıllı saatlerden devraldığı tüm özellikleri taşırken, bir yandan da Her Zaman Açık ekranına özgü dijital görünüme ve geliştirilmiş kullanım özelliklerine de sahip. Galaxy Watch, ilk kez analog saatlerin tik-taklarını ve saat başlarını haber veren sinyallerini de beraberinde getiriyor. Yüzeyindeki tüm ayrıntıları görünür kılan derinlik efektiise , Galaxy Watch’a geleneksel bir saat görünümü ve duygusu kazandırıyor. Galaxy Watch, Corning Gorilla Glass DX+ teknolojisi ve 5 ATM derecesine sahip su geçirmezliği ve sertifikalandırılmış askeri standartlardaki dayanıklılık kapasitesi sayesinde her türlü çevresel koşulda uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Samsung, müzik ve multimedya kullanımını Galaxy Watch ile daha da kolaylaştırdı. Kullanıcılar çevrimiçi ya da çevrimdışı Spotify modunda bir akıllı telefon olmaksızın müzik dinleyebiliyorlar, Samsung Knox ile bilgilerinin güvenliğini sağlayabiliyorlar ve Samsung Flow ile PC ya da tabletlerini açabiliyorlar.

Galaxy Watch’un tüm renk seçenekleriyle Türkiye’de Eylül ayı içerisinde satışa sunulması planlanıyor. Henüz fiyatı belli olmayan akıllı saatin Türkiye'de 1500 - 2000 TL aralığında bir fiyattan satılması bekleniyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları