Samsung Galaxy Tab A Geliyor!

2016 yılı itibari ile yeni modelleri ile sahaya çıkmaya hazırlanan Samsung, bir yenilik de Samsung Galaxy Tab A için yaptı.

Her yıl yeni modellerin yanı sıra önceli modellerini yenileyerek daha da stabil hale getiren Samsung, resmi olarak yaptığı açıklamasında Samsung Galaxy Tab A modelini güncelledi. Dış basında yer alan bilgilere göre bu konuda çalışmalarını sessiz bir şekilde yürüten Samsung, Samsung Galaxy Tab A için yeni bir çalışma yaparken, cihazın görüntülerine de ulaşıldı.

Samsung Galaxy Tab A 7.0 gibi uzun bir isim le satışa çıkacak olan ürünün ekranı 7 inç olacak. Adını da ekran boyundan alan Samsung Galaxy Tab A, 1280 x 800 piksele kadar çözünürlük sağlayacak. Performans konusunda da işini şansa bırakmak istemeyen Samsung, cihazda dört çekirdekli bir işlemci kullanmış durumda. İşlemcinin yanı sıra 1.5 GB RAM'i ve yükseltilebilir hafıza kartı ile Samsung Galaxy Tab A pek çok konuda tabletten beklenen performansın üzerine çıkacak.

Kamera konusunda da oldukça başarılı olan Samsung Galaxy Tab A 5 MP'lik arka kameraya sahip. Ön kamerası 2 MP ile biraz düşük kalırken, buna rağmen kişilerin arka kamera ile iyi çekimler yapmasını sağlıyor.

Samsung Galaxy Tab A satışa Android Lollipop sürümü ile çıkacak. Buna karşın kişilerin Samsung Galaxy Tab A üzerinden yeni güncellemeyi de almasına izin verileceği düşünülüyor. Samsung Galaxy Tab A için satış fiyatı ise henüz net değil.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları