Samsung, Galaxy S7 İçin Güvenli Klasör Getirebilir

Samsung yazılım özellikleri ile dikkat çekerken Galaxy S7 için güvenli bir indirme klasörünün oluşturabileceği öne sürüldü.

Bir iddiaya göre, Galaxy Beta programı ile birlikte güvenli klasör özelliği Galaxy S7 ve S7 Edge için gelecek. Bu konuda telefon sistemlerinden tamamen bağımsız ve Galaxy mağazasında yayınlanacak bir uygulamanın oluşturulabileceği de düşünülüyor. Fakat yeni uygulama için Android Nougat sisteminin çalışması gerekebileceğinden dolayı güncelleme için ilk olarak dev güncellemenin yapılması gerekiyor.

Güvenli Klasör Ne?

Güvenli klasör, Samsung tarafından telefon içinde ikinci bir telefon olarak tanımlandı. Bu bakımdan parmak izi gibi özel güvenlik seçenekleri ile sunulması beklenen güvenli klasör kişilerin gizli kutusu olacak. Kullanıcı ara yüzünden dahi gizlenebilen, korunan bir klasör olacak güvenli klasör bu açıdan kişilerin farklı bir kullanım elde etmesini sağlayacak ve telefondaki gizlilik daha fazla ön plana çıkarılacak. Multimedya dosyaları ve belgelerin yanında uygulamaların da bu klasörde saklanabileceği belirtiliyor

Gizli Kapı Olacak!

Uygulamaların da bu klasörde desteklenecek olması tek cihazda aynı uygulamanın iki farklı şekilde kullanılmasını sağlayacak. Bu açıdan telefonlarda aslında ikinci bir ekran da oluşturulmuş olacak. Galaxy S7 ile birlikte bu konuda önemli bir gelişmenin sunulması kullanıcıları cezp edebilecek bir özellik.

Ayrıca güvenli klasör için kısıtlı bilgi alınmış olsa da önümüzdeki günlerde Samsung tarafından yapılacak yeni açıklamalar ile birlikte ilgili özelliğin çok farklı yönleri ön plana çıkarılabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi