Samsung Galaxy S10 heyecan verici özelliklerle geliyor!

En son ortaya çıkan dedikodular yeni telefon için heyecan verici. Samsung Galaxy S10, ekran üzeri parmak izi okuyucuya sahip olabilir.

Samsung'un Galaxy S10'u "Beyond" kod adı verilir ve Kore haber bülteni Bell'e göre ekrana gömülü bir parmak izi sensörüne sahip olan ilk cihaz olacak.

"Parça endüstrisini" kaynak olarak nitelendiren web sitesi, Samsung'un "Beyond" kod adı ile firmanın 10. yıl dönümündeki amiral gemisi için uygun olduğunu ve akıllı telefon pazarında halihazırda başarmış olduğu "ötesine geçmeyi" hedeflediğini iddia ediyor.

Bunu yapmak için Galaxy S10 firmasının, Samsung Galaxy S8 cep telefonundan bu özelliği tanıtmaya çalıştığını, ancak bu durumdan dolayı başarısız olduğunu belirten rapora göre, Parmak İzi Ekranı (FOD) teknolojisine sahip ilk Samsung akıllı telefon olacak.

Galaxy S10'un ayrıca iPhone X'a benzeri 3B algılama teknolojisini öne çıkaracağı da düşünülmüyor. Ekranların, S10 ve S10 Plus'ın 5.8in ve 6.3in panelleri sırasıyla 0.03in ve 0.08'in seleflerinden daha büyük olması nedeniyle daha da büyüdüğü iddia ediliyor.

Bell'in vermesi gereken her şey budur ancak daha önceki bir rapor biraz da şaşırtıcı bir şekilde Galaxy S10 ve S10 +'nın Samsung'un henüz duyurulmamış olan Exynos 9820 SoC tarafından destekleneceğini iddia etti.

Samsung'un Exynos varyantları, Qualcomm'un yeni nesil Snapdragon 855 işlemcisinin ABD'ye bağlı versiyonuna güç sağlamak için Avrupa'da piyasaya sürülüyor. Son zamanlarda, ekran üzeri parmak izi teknolojisini kullanarak bir veya iki telefon gördük, ancak mükemmel olmadı. Samsung, teknolojiyi Galaxy S8'den bu yana kullanmaya çalıştı ancak teknik sorunlar nedeniyle başarısız oldu. Sensör şu an itibariyle yeterince hızlı değil. Samsung, doğal olarak söylentilere yorum yapmadı.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları