Samsung Esnek Ekranlara Yatırım Yapıyor

Ekran konusunda daha ileri bir teknolojiye ulaşmak isteyen Samsung, yatırımlarını sürdürüyor.

Ekran teknolojisinde şu ana kadar çok fazla bir değişiklik olmazken, görüntü kalitesinin artması daha başarılı cihazların üretilmesini sağlıyordu. Fakat bununla yetinmeyen Samsung, yeni ekran teknolojilerin geliştirilmesi adına yatırımlarına devam ettiğini duyurdu. Özeklikle Apple ile özel bir anlaşması bulunan ve iphone 8’in ekranlarını da kendi fabrikalarında üretecek olan Samsung, sadece kendi modelleri için değil, diğer üreticiler için de önemli bir gelişme sunmayı amaçlıyor.

Gelirler Artacak

Ekranlardaki yenilik Samsung’a aynı zamanda iyi bir gelirin de elde edilmesini sağlayacak. Öyle ki yapılacak çalışmalarda başarıya ulaşılması halinde yeni ekranın diğer markalar satılması gelir getirecek ve sadece telefon satışları ile değil, farklı donanımların üretilmesiyle de Samsung sektördeki iddiasını sürdürecek.

24 Milyar Dolar Yatırım

Samsung bu konuda 24 milyar doları gözden çıkarmış durumda. Bu kadar yüksek bir ücretin gözden çıkarılması da kuşkusuz Samsung’un iyi bir gelişimin yaşamasını sağlayacak. Yeni çalışmalar ise daha esnek ekranların üretilmesi üzerine olacak. Bu açıdan günümüzdeki telefonlarından çok daha farklı bir telefon konseptinin sunulması da mümkün görünüyor.

Gündeme gelen bu bilgilerin ardından Samsung’un hangi projeler üzerine çalışacağı merak edilse de hiçbir detay paylaşılmadı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları